دکل های خود ایستا
unnamed (1)
دکل های مخابراتی
دکل های خود ایستا

این دکل ها دارای ۳ یا ۴ پایه ی فلزی هستند که اجزای آن ها بصورت مشبک (Lattice) بوده و به وسیله اعضای خرپایی به هم متصل می شوند. این نوع دکل ها با شیب شهری بالا می روند و بدون نیاز به سیم های مهاری با تکیه بر پایه های اصلی (Leg) حفظ تعادل می کنند. در اغلب مواقع قطعات دکل های خودایستا از نبشی، لوله و ناودانی ساخته می‌شوند که به وسیله پیچ و مهره و در برخی موارد با جوش به یکدیگر متصل می شوند. مزیت دکل های خود ایستا، ظرفیت بالا و استقامت بیشتر آن نسب به سایر دکل ها می باشد.
این نوع دکل در ۲ نوع تمام نبشی و لوله -نبشی ساخته می شود. در نوع تمام نبشی همه قطعات و سکشن های دکل از نبشی های فولادی ساخته می شود ولی در نوع لوله –نبشی پایه های اصلی دکل از نوع لوله و مابقی از جنس نبشی فولادی است. دکل خود ایستا در دو آرایش ۳ پایه و ۴ پایه ساخته می شود  معمولا برای پایداری سازه فلزی دکل های خود ایستا با افزایش ارتفاع سطح مقطع آن کوچک تر می شود .
این نوع دکل ها برای استفاده در ارتفاع های نسبتاً زیاد ، بار زیاد روی دکل، سرعت باد بالا و در مکان هایی که فضای کافی برای نصب دکل مهاری نمی باشد، استفاده می شود.

 

مشخصات تولید دکل خود ایستا

انواع دکل‌های مهاری از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که عمدتا اجزایی مانند مهارکش، صفحه تعادل، گوشواره، پیچ و مهره، کرپی، سکشن بدنه و…..پیکره اصلی دکل های مهاری را در بر گرفته اند.

انواع دکل خود ایستا